Profesjonalne garnki i naczynia gastronomiczne

Specjalistyczne garnki gastronomiczne

Arkadiusz
Arkadiusz
7 stycznia 2020

Sklep internetowy Świat AGD oferuje naczynia i akcesoria do kuchni, jadalni, a także łazienki. Ale nie jest to cały jego asortyment. Można w nim nabyć również profesjonalne garnki gastronomiczne, które usprawnią pracę w każdej restauracji czy barze.

Bez nich nawet najzdolniejszy kucharz nie byłby w stanie nic ugotować. Wiadomo, że w kuchniach lokali gastronomicznych gotujemy zdecydowanie większe ilości wszelkich potraw niż w domu, dlatego garnki muszą być duże. Liczy się jednak nie tylko ich pojemność, ale też jakość, bo ona może decydować o tym, jak długo nam posłużą, a także o smaku potrawy. Najczęściej garnki gastronomiczne produkowane są z aluminium lub stali nierdzewnej, popularne są też naczynia emaliowane. Każdy z tych materiałów ma swoje niewątpliwe zalety. Garnki aluminiowe są przede wszystkim lekkie, a jednocześnie twarde.

Dzięki odporności na korozję mogą nam służyć przez długie lata. Pracujący na zmywaku z pewnością docenią także łatwość, z jaką można te garnki doprowadzić do czystości. Równie łatwe w pielęgnacji są garnki gastronomiczne emaliowane. Ich ciekawy design sprawia także, że ładnie się prezentują i mogą być ozdobą zarówno kuchni domowej, jak i tej restauracyjnej. Emalia pełni jednak także funkcję praktyczną, ponieważ chroni naczynia przed korozją. Najpopularniejsze wśród prowadzących lokale gastronomiczne są jednak garnki wykonane ze stali nierdzewnej. Są one wyjątkowo trwałe i charakteryzuje je doskonałe przewodnictwo cieplne. Właściciele restauracji mają naprawdę duży wybór.

Arkadiusz
Garnki aluminioweGarnki gastronomiczneKuchniaRestauracje